Beh Priateľstva 2022

Dátum

V Orechovej Potôni 16. apríla, v sobotu už štyridsiaty prvýkrát zorganizujeme Beh priateľstva - 10-kilometrové cestné bežecké preteky populárne aj medzi zahraničnými atlétmi a bežcami.  

Podujatie zorganizované pod záštitou obecného úradu ako spoluorganizátor podporuje Dolnopotônsky športový club (DSC). Bežci aj v tomto roku platia štartovné (10 EUR), čo momentálne je prirodzené pri podujatiach podobnej kvality. A organizátori sústredia na to, aby každý účastník bol spokojný - preto zabezpečili elektronickú časomieru, medaily a kvalitné občerstvenie. Bežcov, ktorí prejdú cieľovou rovinou, aj teraz odmeníme pamätnou medailou. Spoločný štart sa uskutoční o 13:00 spred futbalového ihriska obce Orechová Potôň. Pretekári bežia na asfaltovej ceste na trase Orechová Potôň - Michal na Ostrove - Horná Potôň a späť až do cieľa, ktorý bude na mieste štartu.

Registrácia sa uskutoční v deň súťaže na športovom ihrisku DSC, kde súťažiaci budú mať k dispozícii šatne. Čo sa týka odmeňovania, najlepšia ženská pretekárka a najlepší mužský pretekár, najúspešnejší bežec z Orechovej Potôni, ako aj najmladší a najstarší účastník súťaže dostane od nás pohár. Podujatie predpoludním, od 9.30, v súlade s tradíciami sfarbí detský beh škôlkarov a žiakov školy z Orechovej Potône - s cieľom popularizácie tohto druhu športu.

Vyhlásenie výsledkov a gulášové party - podobne ako v minulom roku - aj teraz sa uskutoční na miestnom futbalovom ihrisku.